Sanat olmasına gerek yoktur fotoğrafın. Fotoğraf tarih olayıdır.
Tarihi zaptediyorsun. Bir makina ile tarihi durduruyorsun.

Photographer Logo

Ara Güler Biyografi

16 Ağustos 1928'de İstanbul'da doğdu. Lisedeyken film stüdyolarında sinemacılığın her dalında çalışırken Muhsin Ertuğrul'un Tiyatro Kurslarına devam etti; çünkü yönetmen veya oyun yazarı olmak istiyordu. 1950'de Yeni İstanbul Gazetesi'nde gazeteciliğe başlarken aynı zamanda İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne devam etti.

 

1958'de Time-Life, Paris-Match ve Der Stern dergilerinin yakın doğu foto-muhabirliği görevlerini üstlendi. 1954'de Hayat Dergisi'nde fotoğraf bölüm şefi olarak çalışmaya başladı.

devamı

Eski İstanbul Fotoğrafları

İstanbul Fotoğrafları

istanbul galerisi için tıklayın

Eski Istanbul Fotoğrafları

İstanbul'un Renkleri

Galeri için tıklayın

Eski İstanbul Fotoğrafları

Ünlü Fotoğrafları

Galeri için tıklayın

İstanbul'un Gözü

Dünya'dan Kareler

Galeri için tıklayın

ünlü fotoğrafları

Keşif Foroğrafları

Galeri için tıklayın

İlk “Merhaba” oldukça önemlidir. Konuşmanın seyrini belirleyen bu selamlamanın doğru bir şekilde yapılması daha sonraki sohbet aşamaları için oldukça önemli bir yer tutar. Şayet itici bir şekilde selam verirken, tanışmak istediğin kişiyi daha kazanmadan kaybedebilirsin. Bu durumda karşı tarafa iyi bir elektrik vermek ve karşı taraftan da samimi bir dille geri dönüş alabilmek için en iyi arkadaşlık uygulaması olan Rampy üzerinden mükemmel şekilde konuşmayı başlatman gerekebileceğini unutmamalısın.


Hoşlandığın, profil bilgilerine eriştiğin ve beğendiğin kişiyi selamlamak istiyorsun ama söze nasıl başlayacağın konusunda herhangi bir fikrin olmadığını düşünüyorsun. En iyi arkadaşlık uygulaması Rampy sayesinde kolay ve özgüvenli bir merhaba diyebilirsin. Uygulamaya giriş yaptığında ve arama bölümüne geldiğinde pek çok kullanıcı olduğunu göreceksin. Yeni insanlar ile tanışmak adına Rampy’de bulunan filtreleme özelliğini de kullanabilirsin. İlk selamın her zaman rahat ve kendinden emin şekilde verilmesi gerektiğini unutmaman gerekiyor.


Samimi ol!  

Düz bir merhaba bu noktada başarısız olmana sebep olabilir. Aynı zamanda iltifat etmek ya da direkt olarak konuya girmek de seni başarısız kılabilir. Canlı sohbet esnasında dikkat etmen gereken en önemli durum; içinden geldiği gibi samimi bir şekilde selam verebilmektir. Örneğin; “hey” yazmak yerine “merhaba, nasılsın” demenin daha düzeyli bir sohbet için iyi bir başlangıç olacağını unutmamalısın. 

Flört uygulaması Rampy sayesinde düzenlenen profiller üzerindeki bilgilerden de yola çıkarak özelliklerini daha çok yansıtabildiğin bir konuşma üslubu takınabilirsin. Örneğin; kullanıcı edebiyatı seviyorsa onu etkilemek için güzel ve anlamlı bir şiir gönderebilirsin. 

Düzgün ve anlaşılır bir dille yazılan metinler karşı tarafı cezbetmene yardımcı olabilir. Sohbeti kolay kılmak için kişi özelliklerini dikkate alarak bunlar ile ilgili bir filtreleme yapabilirsin. Böylece istemediğin özelliklere sahip olan kişiler ile zaman kaybetmemiş olursun.

Sosyalleşme Zamanı!  

Arkadaşlık uygulaması Rampy üzerinden selam verdin ve karşı taraftan cevap geldi. Bu cevaba hemen cevapla yaklaşmak yanlış olacaktır. Kendini ağırdan satmak için biraz beklemen gerekir. Profilde yer alan bilgilerin doğruluğunu sorgula. Ama soruların ile partnerini sıkboğaz edersen engellenebileceğini de unutmamalısın. Düşüncelerini samimi bir dille yazmaktan çekinmemelisin. Ayrıca kendini beğenmiş biri gibi davrandığın durumda karşındakine itici gelebileceğini aklından çıkarmamalısın. Tavsiyelerimize kulak verirsen en kısa zamanda bir flört imkânı yakalayabilir ve Rampy ile sosyalliğin tadını doyasıya çıkarabilirsin. Hadi zaman kaybetmeden hemen uygulamayı indir ve keşfetmeye başla!

Tonet Sandalye ve büküm sandalye üretimi yapan Ünver Mobilya, en uygun fiyat garantisi vermektedir.